Представництво Консультативної місії ЄС відкриють у Маріуполі

0
31

Регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС), діяльність якого буде спрямована на активізацію реформ у секторі цивільної безпеки у Донецькій області, готується до відкриття у Маріуполі. Про це повідомив голова місії КМЄС в Україні Антті Хартікайнен під час перебування на Донеччині.

На зустрічі з керівництвом Донецької облдержадміністрації Антті Хартікайнен представив керівника регіонального представництва КМЄС у Донецькій області Мартіна Кулісека та розповів про його досвід роботи у країнах, які постраждали внаслідок збройних конфліктів. Окрему увагу Антті Хартікайнен приділив основним цілям діяльності представництва.

«Хоча зараз наша діяльність сконцентрована на відкритті офісу у вересні, представництво вже працює в режимі онлайн. Нами розроблені навчальні програми для офіцерів поліції з протидії домашньому насильству та діяльності в умовах пандемії. У подальшому ми плануємо розширювати перелік проєктів та у тісній співпраці з обласною владою вивчати безпекову ситуацію у регіоні та докладати зусиль для її покращення», – наголосив Антті Хартікайнен.

Заступник голови Донецької ОДА Вадим Філашкін зазначив, що в цілому безпекова ситуація у регіоні залишається стабільною.

«Якщо говорити про кримінальні правопорушення, то у нас ситуація значно краща, ніж у багатьох регіонах України. Пов’язано це з тим, що зовсім поруч знаходиться лінія фронту, і у області постійно знаходиться значна кількість правоохоронців та військовослужбовців. Проте важливою проблемою залишається домашнє насильство. Причиною його виникнення є безліч факторів, але ми працюємо над тим, щоб не допускати виникнення таких ситуацій», – зауважив він.

Окремо Вадим Філашкін розповів про розвиток додаткового компоненту громадської безпеки, який наразі впроваджується у області.

«Наразі в Україні реалізується проєкт «Поліцейський офіцер громади». У рамках проєкту у кожній об’єднаній територіальній громаді з’явиться офіцер, який постійно буде контактувати з місцевим населенням та, окрім розкриття злочинів, допомагати вирішувати нагальні конфлікти та проблеми у громаді. Цей проєкт, у тому числі покликаний зменшити рівень соціальної напруги та проявів побутового насильства», – повідомив Вадим Філашкін.

Протягом зустрічі представники делегації КМЄС та Донецької ОДА також обговорили питання відкриття представництва, подальшої співпраці та погодження планів розвитку громадської безпеки в області.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут