Вт. Чер 6th, 2023

З моменту оголошення про повний і всеосяжний режим припинення вогню жоден військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил не загинув і ніхто не отримав поранень внаслідок ворожих обстрілів, про це, сьогодні, у ранковому зведенні інформує Командування Об’єднаних сил.


За даними українських військових, 30 липня збройні формування Російської Федерації двічі порушили режим припинення вогню. Для провокації українських захисників біля Оріхового противник застосував стрілецьку зброю, а неподалік Новотошківського, окрім стрілецької зброї, здійснив ще й постріл з підствольного гранатомета. Вогневі провокації були неприцільними, тому наші воїни вогонь у відповідь не відкривали. Від початку поточної доби обстрілів з боку збройних формувань Російської Федерації не зафіксовано.

Разом з тим, в штабі ООС поінформували, що з початку тижня Україна втратила на фронті трьох бійців, нібито через «погіршення стану здоров’я». Точних причин смерті захисників України в штабі не розкривають. Натомість в Командуванні Об’єднаних сил вчергове наголошують на тому, що немає нічого ціннішого за життя та здоров’я українських захисників. Якщо під час ворожого обстрілу здоров’ю та життю наших військовослужбовців буде загроза, або буде загроза захоплення території, то українські захисники готові давати адекватну відповідь діям ворога.

Варто також зазначити, що у четвер, 30 липня, на непідконтрольну уряду України територію прибув так званий «гуманітарний конвой» від МНС Росії, вже 97-й за ліком. Про це йдеться в повідомленні так званого «МНС ДНР», а також у звіті Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк». За даними місії, конвой складався з однієї машини супроводу та 12 цивільних вантажних автомобілів, з 12 вантажівок лише на одній був напис «Гуманитарная помощь от Российской Федерации». Окупаційні адміністрації запевнюють, що до складу «гумконвою» входить допомога у вигляді медикаментів та медичного майна. Загалом понад 140 тонн вантажу.

Зі свого боку Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в бік російського МЗС: «30 липня 2020 року російською стороною здійснено чергове незаконне переміщення на територію України через російські прикордонні пункти пропуску «Донецьк» і «Матвєєв Курган» і закриті українською стороною прикордонні пункти пропуску «Ізварине» й «Успенка» т.зв. «гуманітарного конвою» для жителів тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України у Донецькій та Луганській областях. Російський вантаж було вкотре переміщено на територію нашої держави з порушенням норм і принципів міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавства України й раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів», – йдеться в повідомленні.

За неприємною традицією так звані «гуманітарні конвої» з Росії зазвичай передують військовій ескалації на фронті. Як буде цього разу – покаже час, так само і як довго протримається чергове крихке перемир’я на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *