Пт. Чер 9th, 2023

Екологічні та соціальні проблеми, спровоковані людською діяльністю – це тема арт-об’єкту учасників проєкту “Заземлення”.

У  Соледарі на Донеччині працює мистецька резиденція, ініційована платформою культурних ініціатив “Ізоляція”. Перший дует, який там побував – художниці  з Києва Тетяна Павлюк та Ірена Тищенко. Мисткині створили низку художніх тривимірних  інсталяцій. Їх презентували серед тутешньої молоді. 

Авторки ідеї інсталяції киянки  Тетяна та Ірена.  Вони  учасниці арт-резиденції  “Заземлення”, який  підтримує фонд “Ізоляція”. На Донеччину приїхали вперше, тут у Соледарі спілкувались  з місцевими жителями. Завдяки тутешнім  людям і надихнулись темою збереження довкілля. Зокрема, створили відеоарт.

Для цього разом з краєзнавцем Михайлом Кулішовим та актором-аматором Сергієм Куцим поїхали в покинуті кар’єри. Зйомки відбувались у степу на 10 ти градусному морозі. 

Сергій Куций, учасник  проєкту “Заземлення”

“Первое место, где мы были это старое село Михайловка. Там были старые, уже выработанные карьеры. Они затоплены водой и таким образом образовались водоемы и провалы. Мы снимали там 4 часа.”

Такою художньою технікою  Тетяна та Ірена захопились трохи більше року тому. І це їхній другий арт-об’єкт. Перший, присвятили проблемам забруднення океану.

Фото Донеччина TV
Фото Донеччина TV
Фото Донеччина TV

Також митці допомогли підліткам створити власну інсталяцію. Зокрема, десятикласниця Варвара працювала з акваріумом. Туди занурила кораблик, пофарбований у червоне, що символізує кров.

Варвара, школярка 

“Тут очень интересно. Я создала сначало один кусочек, потом мне помогли и мы сделали такой кораблик олицетворяющий наш город и что мы тонем во времени. Мы все время спешим.” 

Допомагала Варварі створювати інсталяцію її подруга Владислава. Школярці з мистецькою натурою цікаво все, що відбувається навколо. Вона грає на  фортепіано, а нині захопилася гітарою. Від презентації  Владислава у захваті. 

Владислава, школярка 

Очень прекрасное мероприятие, интересное. Можно было самому  сделать композицию из соли воды и искусственной крови. Было очень интересно, захватывающе.” 

Фото Донеччина TV

Художниці стали першими резидентами проєкту “Заземлення” в Соледарській громаді. Вже незабаром туди приїдуть інші митці, які зможуть реалізувати свої творчі ідеї і тим самим надихнути місцевих жителів на зміни.

Проєкт “Ізоляція” реалізує платформою культурних ініціатив “Ізоляція” у співробітництві з Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду. Детальніше про ідею мистецького “заземлення” можна дізнатися за посиланням.

Автор Юлія Коршенко

 

Від Darina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *