Екологічні та соціальні проблеми, спровоковані людською діяльністю – це тема арт-об’єкту учасників проєкту “Заземлення”.

У  Соледарі на Донеччині працює мистецька резиденція, ініційована платформою культурних ініціатив “Ізоляція”. Перший дует, який там побував – художниці  з Києва Тетяна Павлюк та Ірена Тищенко. Мисткині створили низку художніх тривимірних  інсталяцій. Їх презентували серед тутешньої молоді. 

Авторки ідеї інсталяції киянки  Тетяна та Ірена.  Вони  учасниці арт-резиденції  “Заземлення”, який  підтримує фонд “Ізоляція”. На Донеччину приїхали вперше, тут у Соледарі спілкувались  з місцевими жителями. Завдяки тутешнім  людям і надихнулись темою збереження довкілля. Зокрема, створили відеоарт.

Для цього разом з краєзнавцем Михайлом Кулішовим та актором-аматором Сергієм Куцим поїхали в покинуті кар’єри. Зйомки відбувались у степу на 10 ти градусному морозі. 

Сергій Куций, учасник  проєкту “Заземлення”

“Первое место, где мы были это старое село Михайловка. Там были старые, уже выработанные карьеры. Они затоплены водой и таким образом образовались водоемы и провалы. Мы снимали там 4 часа.”

Такою художньою технікою  Тетяна та Ірена захопились трохи більше року тому. І це їхній другий арт-об’єкт. Перший, присвятили проблемам забруднення океану.

Фото Донеччина TV
Фото Донеччина TV
Фото Донеччина TV

Також митці допомогли підліткам створити власну інсталяцію. Зокрема, десятикласниця Варвара працювала з акваріумом. Туди занурила кораблик, пофарбований у червоне, що символізує кров.

Варвара, школярка 

“Тут очень интересно. Я создала сначало один кусочек, потом мне помогли и мы сделали такой кораблик олицетворяющий наш город и что мы тонем во времени. Мы все время спешим.” 

Допомагала Варварі створювати інсталяцію її подруга Владислава. Школярці з мистецькою натурою цікаво все, що відбувається навколо. Вона грає на  фортепіано, а нині захопилася гітарою. Від презентації  Владислава у захваті. 

Владислава, школярка 

Очень прекрасное мероприятие, интересное. Можно было самому  сделать композицию из соли воды и искусственной крови. Было очень интересно, захватывающе.” 

Фото Донеччина TV

Художниці стали першими резидентами проєкту “Заземлення” в Соледарській громаді. Вже незабаром туди приїдуть інші митці, які зможуть реалізувати свої творчі ідеї і тим самим надихнути місцевих жителів на зміни.

Проєкт “Ізоляція” реалізує платформою культурних ініціатив “Ізоляція” у співробітництві з Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду. Детальніше про ідею мистецького “заземлення” можна дізнатися за посиланням.

Автор Юлія Коршенко

 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут