Сб. Січ 28th, 2023

До Гаазького суду спрямувала Україна повідомлення про воєнні злочини Росії під час боїв за Іловайськ і Донецький аеропорт. Як повідомляє Офіс генпрокурора, там вже зібрали докази, які підтверджують факти віроломного розстрілу та поранення українських беззбройних військових під час події під Іловайськом у серпні 2014 року.

Кадрові військовослужбовці РФ гатили і по автівках Червоного Хреста. Тоді загинули 366 українських військових, 429 – отримали поранення, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти.

Також зібрані докази російської збройної агресії при обороні Донецького аеропорту у січні 2015 року. Серед епізодів, коли незаконні збройні формування, керовані РФ, запросили режим тиші для вивезення тіл своїх загиблих та поранених. Натомість замінували підходи до українських позицій. Внаслідок детонації боєприпасів тоді загинули 25 військовослужбовців, 22 – захоплено у полон, одного полоненого було вбито.

В головній прокуратурі вважають, що бойовики та їхні куратори з Москви є злочинними порушниками Женевської конвенції 1949 року. 

Нагадаємо, у грудні 2020 року Міжнародний кримінальний суд завершив попереднє вивчення ситуації в Україні щодо міжнародного збройного конфлікту на Донбасі та в анексованому Криму. 

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *