Сб. Лют 4th, 2023

Початок антитерористичної операції, перший бій та перший загиблий – 13 квітня 2014 року – пам’ятна дата в сучасній історії України.

Цього дня сім років тому під Слов’янськом на групу українського спецназу здійснили напад. Озброєні диверсанти під’їхали на автомобілі «Рено Логан», який належав полтавській охоронній фірмі та був напередодні захоплений терористами, і відкрили вогонь з автоматів по машинах СБУ. Водночас з лісопосадки по спецпризначенцях відкрила вогонь інша група російських диверсантів.

Капітан СБУ Геннадій Біліченко, першим вступив у бій. Він сповістив товаришів про загрозу та організував вогневу відповідь проти нападників. Під час бою капітана поранили, проте офіцер продовжував відстрілюватись, прикриваючи своїх товаришів. Він загинув від чисельних поранень на місці бою.

Також було тяжко поранено командира «Альфи» полковника Кузнєцова та полковника СБУ Куксу. Поранення дістав співробітник МВС Селіхов. На допомогу спецпризначенцям прийшли десантники 3-ї роти 80-ї аеромобільної бригади, які стояли неподалік.

У військових був наказ не відкривати вогонь, однак командир роти Вадим Сухаревський взяв на себе відповідальність і вступив у бій. Кулеметними чергами з БТРа вдалося подавити вогонь противника, і той відступив. Ввечорі того дня на засіданні РНБО ухвалили рішення про початок Антитерористичної операції.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *