Пт. Чер 2nd, 2023

Важливу дату нині святкують в Україні. А саме – приєднання до ЮНЕСКО. 12 травня 1954 року нас офіційно приєднали до цієї міжнародної спільноти. Видатні культурні та природні цінності, що визнані надбанням усього людства, найгарніші місця у світі вносять до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Станом на 2021 рік, у цьому списку – 1 121 об’єкт з 167 країн. Зокрема, й з України. Перша наша пам’ятка увійшла до переліку об’єктів Світової спадщини у 1990 році. І це були одразу три об’єкти: Софія Київська, Києво-Печерська лавра та церква Спаса та Берестові. Пізніше список об’єктів поповнювався.

Станом на 2020 рік в Україні 7 всесвітніх пам’яток, 6 з них – об’єкти культурного типу, один – природного. Чотири з семи об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО повністю розташовані на території України, інші три – частково. Зокрема, дерев’яні церкви, розташовані на кордоні між Польщею та Україною. Ще 15 об’єктів нині чекають на визнання ЮНЕСКО.

На Донеччині ж поки що немає жодного об’єкту культурної чи природної спадщини, який би внесли у списки Світової спадщини. Колись, до списку входили “Святі гори” у місті Святогірськ, але їх викреслили з переліку всесвітніх об’єктів.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *