Пт. Чер 2nd, 2023

У травні 2014-го окупований ворогом Слов’янськ став найгарячішою точкою АТО. Для підтримки бойових дій була розгорнута ланка гвинтокрилів Мі-8 від авіації НГУ. 29 травня один з гелікоптерів здійснив виліт на гору Карачун. Тут на блокпосту №6 відбулася ротація бійців спецпідрозділу міліції «Беркут».

Далі був блокпост №5. Він розташований на трасі між Слов’янськом і Краматорськом. Там несли службу бійці 1-го батальйону НГУ. Гелікоптер здійснив посадку та вивантажив продукти харчування і воду. Приблизно о 12:25 гелікоптер відлетів 800 метрів від блокпоста та на висоті 30-40 метрів був збитий протитанкової керованою ракетою. Гелікоптер намагалися врятувати, але марно, він вибухнув двічі – у повітрі та на землі.

Внаслідок катастрофи загинуло 12 військовослужбовців, у тому числі генерал-майор Сергій Кульчицький. З екіпажу дивом уцілів тільки другий пілот капітан Олександр Макеєнко, якого при ударі викинуло з вертольота і він отримав тяжкі травми.
Сергій Кульчицький був першим генералом, який віддав життя за Батьківщину. З першого дня війни на сході України генерал Сергій Кульчицький був разом зі своїми бійцями: жив у наметі, їв солдатську їжу, воював пліч-о-пліч із підлеглими.

20 червня 2014 року мужньому воєначальнику посмертно присвоєно звання Героя України. Іменем генерала Кульчицького названо один із батальйонів Національної гвардії України. На місці падіння гелікоптеру Мі-8 встановлений пам’ятник Сергію кульчицькому та членам загиблого екіпажу. Щорічно у роковину загибелі біля пам’ятника, а також на місці колишнього блокпоста №5.

У цьому році виповнилося вже 7 років з дня загибелі Сергія Кульчицького. Його пам’ять вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів та провели поминальну літію.

Автор Анна Амєлічева

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *