Нд. Лют 5th, 2023

Від сьогодні, 1 липня, в Україні стартує ринок землі. Він запрацював після 20-річного мораторію, який наклали на продаж та купівлю сільськогосподарських угідь.

Нині купити землю може лише фізична особа. І не більше ста гектарів. Процес купівлі-продажу триватиме до 2024 року, потому таке право отримають і юридичні особи, які створені та зареєстровані за законодавством України. А покупцем можуть бути лише її громадяни, сама держава або територіальна громада. Агропідприємства зможуть придбати до 10 тисяч гектарів.

Не продаватимуть сільгоспугіддя іноземцям. Така заборона діятиме до проведення загальнонаціонального референдуму. Проте попри рішення народного опитування, громадяни інших країн не зможуть оформити ділянки у 50-ти кілометровій прикордонній зоні. Першочергово право на придбання належить нинішньому орендарю. Вони також можуть передати це право, але повинні письмово повідомити про це власника землі.

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг сільгоспземлі. За нього проголосували 259 народних обранців. Перш ніж його підписав президент парламентарі розглянули 4000 поправок.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *