В Україні вшановують роковини смертельного авіашоу на Скнилові

19-ті роковини Скнилівської трагедії вшановують у цей день в Україні. Авіакатастрофа сталася під час святкування 60-ї річниці 14-го авіаційного корпусу Військово-Повітряних сил під Львовом. Тоді на Скнилівському летовищі пілоти виконували фігури вищого пілотажу.

Подивитись на повітряне шоу прийшли майже 10 тисяч людей. Така кількість глядачів на святі була зумовлена тим, що цього дня була субота.

Одним із винищувачів СУ-27 пілотував екіпаж першого класу “Українські соколи”, полковники Володимир Топонар та Юрій Єгоров. Під час трюку “петля” бойовий літак врізався у натовп глядачів. Загинуло 77 глядачів, серед них 28 дітей. Постраждалими визнали близько 250 людей. Обидва пілоти катапультувалися і зазнали лише незначних травм.

До відповідальності за трагедію безпосередньо притягли 10 осіб, відповідальних за польоти та військові. Топонар і Єгоров опинилися на лаві підсудних. Їм призначили покарання у вигляді відповідно 14 і 8 років ув’язнення. За кількістю загиблих є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут