Сб. Січ 28th, 2023

Щонайменше 5 кримських татар затримали у Криму. Окупанти на світанку увірвались у помешкання місцевих мешканців.

Обшук був запланований ФСБ раніше. Розпочався о четвертій ранку у 5 будинках кримських татар. Після чого затриманих доправили в управління Федеральної служби безпеки Сімферополя та Севастополя. Про це повідомляє “Кримська солідарність” на своїй офіційній сторінці у ФБ.

Силовики ФСБ шукали літературу та електронні носії, з інформацією, що пов’язана із забороненою в Росії релігійною організацією “Хізб ут-Тахрір”. До помешкань не допускали адвокатів. Книг окупанти не знайшли. Затримані – місцеві активісти – Раїф Февзієв, Джаббар Бекіров, Заур Абдуллаєв, Рустем Таїров та Рустем Мурасов.

На чергові обшуки та затримання вже відреагувала омбудсмен Людмила Денісова. Вона вкотре наголосила, що країна-окупант порушує Конвенцію про захист прав людини та закликала міжнародну спільноту відреагувати на дії Росії. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила у Телеграм.

Також про кричуще порушення прав людини на території тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя відреагував Президент України. Відповідну заяву він зробив у Twitter.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *