Уже понад 20 років День юриста щорічно відзначається 8 жовтня, і в 2021 році випадає на п’ятницю. І хоч це державне свято, він не є вихідним днем.

Свято було встановлено Указом №1022/97 тодішнього Президента України Леоніда Кучми від 16 вересня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України, Спілки адвокатів України.

Дата святкування для юристів вибрана не випадково: вважається, що в цей день у 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перший звід законів «Руська правда».

День юриста є професійним святом людей, які займаються різною юридичною діяльністю. І це не тільки юристи, а й судді, прокурори, слідчі, адвокати, правознавці, нотаріуси та ін.

Головною метою роботи юристів різних сфер діяльності є захист прав і свобод громадян України. На юридичне співтовариство покладаються великі надії і найважливіші завдання по служінню Закону України, утвердженню принципу верховенства права, удосконалення законодавчої бази держави, посилення правових гарантій захисту всіх верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців.

Працівники юридичної сфери відзначають і інші свята:

  • 4 липня – День судового експерта;
  • 2 вересня – День нотаріату;
  • 1 грудня – День працівників прокуратури;
  • 19 грудня – День адвокатури.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут