14 жовтня в Україні відзначають свято День Українського козацтва. Він відзначається щорічно, в день Покрови Пресвятої Богородиці.

День Українського козацтва був заснований у 1999 році указом президента Леоніда Кучми. Свято було встановлено, “враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва в утвердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення”.

Саме 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, козаки збирали Велику Раду, на якій вибирали гетьмана і визначали подальші плани.

Козацтво з’явилося в Україні ще в XV столітті. Спочатку підрозділи козаків були організовані для оборони земель від степових орд. Надалі козаки брали участь у війнах проти Московського князівства на боці Речі Посполитої, а в ході Визвольної війни і проти неї.

Запорізька Січ вважається першим демократичним незалежним об’єднанням, яке мало ознаки республіканського ладу. Основними принципами були свобода і рівність. Не було ні панів, ні рабів, ні бідних, ні багатих. Всі мали рівні права і обов’язки. Але така свобода не супроводжувалася вседозволеністю. Жорстка дисципліна і відповідальність були запорукою успіхів під час військових походів.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут