У Донецькій області системою «Custody Records» планують обладнати вісім відділень поліції у Краматорську, Маріуполі, Дружківці, Бахмуті, Торецьку, Мангуші, Кураховому та Селідовому. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області.

Custody Records – електронна система з цілодобовим відеоспостереженням, яка гарантує як контроль за дотриманням прав затриманих осіб, так і захист поліцейських від хибних звинувачень. Для визначення рівня готовності до впровадження Custody Records підрозділи поліції Донеччини відвідали представники Уповноважених з прав людини Верховної Ради України та Національної поліції, Консультативної місії Європейського Союзу.

«Система фіксуватиме всі дії щодо осіб, які перебувають під контролем поліції в електронній базі. Крім того, передбачено обов’язкове опитування затриманого та поліцейського про всі обставини затримання», – йдеться у повідомленні.

Для роботи із затриманими облаштовуються окремі приміщення, охоплені сучасною системою нагляду у режимі 24/7. До складових елементів проекту також входить виключення контактів з особами, які не мають повноважень.

В даний час у відділах поліції йде підготовка приміщень за розробленими стандартами для встановлення обладнання Custody Records. Презентацію проекту провів старший інспектор з особливих доручень Управління з прав людини Національної поліції Сергій Сидоров.

«Впроваджуючи систему Custody Records, ми вдосконалюємо стандарти захисту прав поліцейських та затриманих осіб. Ми змінюємо філософію затримання шляхом прозорої фіксації етапів перебування затриманого під контролем поліції», – розповів Сергій Сидоров.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут