Вісім років тому на Євромайдані “беркутовці” розігнали студентів

Вісім років від дня силового розгону студентів на Євромайдані. Спецпідрозділ “Беркут” з кийками накинувся на молодих людей, які протестували проти рішення уряду призупинити підготовку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Тоді на столичному Майдані Незалежності перебували зо чотири сотні мітингарів. На світанку вони стомлені дрімали біля багаття, інші співали. Загони міліції, у кількості двох тисяч правоохоронців, о четвертій ранку оточили протестувальників і почали відтісняти їх з місця. Таким чином намагались звільнити Майдан для встановлення новорічної ялинки, конструкцію якої завезли на початку доби. Студенти почали чинити опір, “Беркут” своєю чергою почав їх по звірячому бити кийками та добивати ногами. Накидались із силою і на тих, хто падав.

Прихистком для побитих і переслідуваних став Михайлівський монастир. Від рук силовиків постраждали щонайменше 79 осіб. 35 людей затримали, але згодом відпустили з відділків міліції.

30 листопада стало переломним моментом від початку Революції Гідності. Відтоді протести змінили курс із проєвропейського на антиурядовий.

Дивіться також: День Гідності та Свободи: досвід боротьби за політичні та суспільні зміни. 

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут