Сб. Чер 10th, 2023

В Україні оновили схеми вакцинації від COVID-19. У МОЗ повідомляють, що це стосується основного курсу щеплень від коронавірусу. Відтепер різні види препаратів можна поєднувати.

Мова не лише про векторні вакцини, дозволяються комбінації інактивованих препаратів із мРНК-вакцинами. Такі рекомендації від Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики ухвалили відповідним наказом Міністерства охорони здоров’я. Згідно з ним, запропоновані різні варіанти комбінацій. Наприклад, якщо першою дозою є інактивованої вакцини CoronaVac, то для другої може бути запропонована не лише векторна AstraZeneca, а й одна з мРНК (Pfizer чи Moderna).

Скоротили також і інтервал між введеннями прпепаратів для всіх схем. Тепер він становить – 28 днів. У МОЗ рекомендують жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, використати для другої дози вакцину на іншій платформі. Перевагу слід надавати мРНК-препаратам.

Нагадаємо, також, що в Україні запровадили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав відповідний наказ. Отримати бустерну дозу можна щонайменше через шість місяців після другої. Перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам.

Вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати. Вони мають з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися “зеленим” сертифікатом про повну вакцинацію.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *