Чт. Лют 2nd, 2023

Святвечір християни східного обряду відзначають 6 січня. Цього дня очікують одну з найбільших та найважливіших подій в релігійному світі — народження Ісуса Христа.

З самого ранку і до Святої вечері віряни дотримуються суворого посту, п’ють лише воду, потім у сімейному колі сідають за щедрий, проте пісний стіл. Роблять це із появою на небі першої зірки, яку називають Віфлеємською: саме вона привела волхвів до немовляти-Христа.

Зазвичай, господині готують дванадцять святкових страв на честь 12 апостолів. Головна з них – кутя із вареної пшениці, змішана з родзинками, маком, медом та горіхами. На ранок 7 січня люди традиційно радісно вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь отримують – «Славімо його!». Цього дня дозволяється поласувати м’ясними та іншими ситними стравами.

Також важливою і незмінною традицією на Різдво є колядування. Атрибутом якого залишається святкова зірка. Насправді ж – колядувати в різних регіонах починають неодночасно: на Покутті це роблять уже на Святий вечір; на Слобожанщині та Гуцульщині – у перший день Різдва; на західному Поділлі – на другий день свят вранці. Проте мета одна – привітати господарів піснями та побутовими сценками, віншувати їм злагоду та добробут.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *