На Донеччині створять індустріальний парк з якірним підприємством. Звести хімпарк “Слов’янський” планують на базі заводу з виробництва кальцинованої соди. Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА на своїй сторінці у Фейсбук.

19 січня у Краматорську питання щодо створення та реалізації даного проєкту обговорили під час зустрічі голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та члени спільної делегації представників турецької компанії Soda Ash & Derivative Group YILDIRIM HOLDING й Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ».

«Облдержадміністрація постійно працює над підвищенням інвестиційної привабливості та міжнародного іміджу регіону, здійснює усі можливі заходи для залучення інвестицій в область. Проєкт створення Індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди є важливим для Донеччини, його включено до Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Ми готові до діалогу та плідної співпраці», – зазначив Павло Кириленко.

Реалізація проєкту відбувається в рамках програми по заміщенню імпорту в Україну продуктами національного виробництва. За даними відомства, до 2014 року Україна була нетто-експортером кальцинованої соди, з 2015 року – нетто-імпортером. Це пов’язано з тим, що єдиний содовий завод країни – Кримський содовий завод – знаходиться на тимчасово окупованій території.

Ще у жовтні минулого року відбулася перша зустріч щодо даного проєкту. За її результатами, Донецькою ОДА було підготовлено інформацію щодо потенційного місця розташування підприємств, дозвільних документів, земельних ділянок і стимулів, які можуть бути надані інвестору на державному та місцевому рівнях

«Ми маємо інтерес до розвитку содового виробництва в Україні. Наша мета – це проєкт без викидів, з нульовою дією на атмосферу. Сьогодні є тенденція до старіння виробництва в Європі. В Україні може бути створений другий після Казахстану найсучасніший завод і з погляду екології, і з точки зору економічної ефективності. З вашою допомогою ми готові розпочати реалізацію проєкту якомога раніше», – сказав генеральний директор Soda Ash & Derivatives Group пан Ісмаїл Джейлан.

Представники делегації мали можливість безпосередньо оглянути декілька земельних ділянок, запропонованих для розташування майбутнього виробництва.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут