Пт. Чер 9th, 2023

На Донеччині створять індустріальний парк з якірним підприємством. Звести хімпарк “Слов’янський” планують на базі заводу з виробництва кальцинованої соди. Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА на своїй сторінці у Фейсбук.

19 січня у Краматорську питання щодо створення та реалізації даного проєкту обговорили під час зустрічі голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та члени спільної делегації представників турецької компанії Soda Ash & Derivative Group YILDIRIM HOLDING й Державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ».

«Облдержадміністрація постійно працює над підвищенням інвестиційної привабливості та міжнародного іміджу регіону, здійснює усі можливі заходи для залучення інвестицій в область. Проєкт створення Індустріального хімічного парку «Слов’янський» на базі підприємства з виробництва кальцинованої соди є важливим для Донеччини, його включено до Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Ми готові до діалогу та плідної співпраці», – зазначив Павло Кириленко.

Реалізація проєкту відбувається в рамках програми по заміщенню імпорту в Україну продуктами національного виробництва. За даними відомства, до 2014 року Україна була нетто-експортером кальцинованої соди, з 2015 року – нетто-імпортером. Це пов’язано з тим, що єдиний содовий завод країни – Кримський содовий завод – знаходиться на тимчасово окупованій території.

Ще у жовтні минулого року відбулася перша зустріч щодо даного проєкту. За її результатами, Донецькою ОДА було підготовлено інформацію щодо потенційного місця розташування підприємств, дозвільних документів, земельних ділянок і стимулів, які можуть бути надані інвестору на державному та місцевому рівнях

«Ми маємо інтерес до розвитку содового виробництва в Україні. Наша мета – це проєкт без викидів, з нульовою дією на атмосферу. Сьогодні є тенденція до старіння виробництва в Європі. В Україні може бути створений другий після Казахстану найсучасніший завод і з погляду екології, і з точки зору економічної ефективності. З вашою допомогою ми готові розпочати реалізацію проєкту якомога раніше», – сказав генеральний директор Soda Ash & Derivatives Group пан Ісмаїл Джейлан.

Представники делегації мали можливість безпосередньо оглянути декілька земельних ділянок, запропонованих для розташування майбутнього виробництва.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *