Пт. Бер 24th, 2023

Делегації Консультативної місії Європейського союзу в Україні побували одночасно із робочими візитами в Регіональному управлінні Морської охорони та у підрозділах Морської охорони, що виконують завдання в зоні ООС.

Представникам місії було презентовано склад та основні завдання Морської охорони, втілені кроки реформування, перспективи розвитку та вдосконалення підпорядкованих підрозділів.

Сторони обговорили поточну обстановку на морських кордонах України, у захисті її економічних інтересів у внутрішніх водах, територіальному морі і у В(м)ЕЗ, плани співробітництва, можливості посилення оснащення Морської охорони.

В Маріуполі Голова місії Антті Хартікайнен зауважив: «В минулому я також був прикордонником, і ваша служба мені дуже до душі. Зараз ми розглядаємо питання щодо створення посади за профілем морської та берегової охорони, в найближчий час буде затверджено кандидата, який буде займатися цим напрямком».

Також, Голова Місії запевнив, що на базі хабу в Маріуполі європейські партнери завжди радо вітатимуть проведення занять, тренінгів чи зустрічей з обміну досвідом, навчання чи конструктивного фахового діалогу. А початок курсів з навчання персоналу Держприкордонслужби України англійської мови до рівня впевненого самостійного спілкування із урахуванням військової та морської термінології заплановано вже на весні цього року.

В свою чергу в Регіональному управлінні Морської охорони, в Одесі, начальник регіонального представництва КМЄС Раймондс ДЕЙЧМАНІС проінформував керівництво Морської охорони про задум створення проєкту «Пріоритет інтегрованого управління кордонами» у рамках нового мандату місії. Даний проєкт буде націлений на удосконалення та покращення усіх технологічних процесів у портах України, а також удосконалення системи моніторингу обстановки на морі.

Окремо обговорено перспективи вивчення питання щодо направлення персоналу Морської охорони до правоохоронних органів Фінляндії, Естонії та Латвії для участі в обміну практичним досвідом, навичками, проведенням різнорідних тренувань, семінарів тощо.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *