Чт. Лют 9th, 2023

Одна з найгостріших битв між українськими захисниками та проросійськими військами сталася сім років тому. Ускладнена ситуація відбувалася в районі Донецького аеропорту та Дебальцевого.

Терористичні об’єднання намагалися ліквідувати Дебалевський вступ із метою подальшого захоплення Бахмута, Краматорська і Харкова. Українські воїни мали ціль: не впускати ворога вглиб території держави.

Проте, незважаючи на Мінські домовленості, від 31 січня до 17 лютого по позиціях підрозділів української армії щодоби відбувалося щонайменше 100 обстрілів з боку противника.

Відвести своє озброєння окупантів змусили лише ракетні удари та артилерія сил АТО. Таким чином, українські військові змогли знизити інтенсивність обстрілів. Порівняно зі 101 обстрілом протягом доби 16 лютого, кількість обстрілів станом на 07.00 17 лютого складала 39 обстрілів, а станом на 07.00 18 лютого знизилася до 19 обстрілів.

Враховуючи, що поставлені завдання були виконані, Генштаб ЗСУ прийняв рішення щодо відведення 18 лютого підрозділів із зазначеного району.

Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 — взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцевського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.

За ведення бойових дій в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців (у тому числі посмертно — 136), а відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ — 450 осіб.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *