Ср. Лют 1st, 2023

Попри всі тривожні події, які стрімко увірвалися в наше життя, надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати, критично мислити й акумулювати свої сили для підтримки родини та країни. Зробити це можливо з використанням низки порад.

Передовсім, що треба зробити, це необхідно переконатись, що ви у безпечному місці.  Якщо поруч із вами дитина, обійміть її і скажіть: “Я з тобою”. Якщо її рухи пришвидшені, треба говорити повільно, тихо й бути на рівні очей дитини.

Безпека — це також режим дня, рутина. Робіть, максимально звичні побутові дії.

Пам’ятайте, що треба пити достатню кількість води. У стресових ситуаціях, пересихає в роті та появляється відчуття спраги. Якщо не хочете пити, хоча б змочіть губи чи пополощіть рот.

  • Проговорюйте власну формулу «безстрашності»

Повторюйте подумки або вголос 2-3 рази фрази «Я спокійний і спевнений у собі», «Я до всього готовий», «Я рішучий», «Тривога мене оминає», або будь які слова, що асоціюються з позитивним.

  • Відчуйте власне тіло

Дихайте рівно та глибоко, намагайтеся виконувати вдих-видих на одному рівні. Рухи поставити на живіт і рахувати кількість вдихів. Зробіть декілька активних рухів, фізичних вправ, щоб зняти напругу. Можна зробити масаж очних яблук, надбрівних дуг чи голови.

  • Встановіть контакт із сусідами

Не залежно від того де ви проживаєте, у багатоповерхівці чи власному будинку варто встановити контакти взаємодопомоги зі своїми сусідами. Також важливо щоби відчувати, що поряд є підтримка. Тож не стидайтесь запропонувати сусідам/друзям/близьким свою руку допомоги та підтримки.

  • Емоції

Не стидайтесь своїх емоцій. Дозвольте собі проявити емоції, які відчуваєте. Якщо ви хочете плакати чи злитися, так і робіть. У стресових ситуаціях дуже важливо виразити себе.

  • Виконуйте мисленнєві операції

В критичних ситуаціях спробуйте рахувати: наприклад, по черзі в думці віднімати від 100 то 6, то 7, перемножувати двозначні числа. Також можна згадувати та розповідати вірші, спільно з дітьми складайте вірші.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *