Чт. Бер 23rd, 2023

До 12 років позбавлення волі за інформацію для ворога. Верховна Рада України ухвалила закон про запровадження кримінальної відповідальності за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ. 

Про це повідомляє сайт Уряду.

Так, Кримінальний Кодекс доповнюється Статтею 114-2: Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну в умовах військового чи надзвичайного стану.

  • Поширення інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні, в тому числі про її переміщення по території України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом або Мінобороною або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчиненого в умовах військового чи надзвичайного стану – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
  • Розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ або інших військових формувань, по можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ в умовах військового чи надзвичайного стану – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Дії, передбачені ч. 1 і 2 статті, скоєні за попередньою змовою групою осіб або за корисливими мотивами, або з метою надання такої інформації державі, яка здійснює збройну агресію проти України або незаконному збройному формуванню, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі терміном від восьми до дванадцяти років.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *