Сб. Кві 1st, 2023

27 березня відзначається Міжнародний день театру. На Донеччині у мирний час ця дата завжди відзначалася по-особливому – проводилися фестивалі «Театральна весна», творчі колективи презентували свої премєри.

Усі ці роки визнаною культурною столицею на Донеччині був Маріуполь. Його перлина – Донецький обласний музично-драматичний театр, розташований у самому серці міста,завжди слугував візитною карткою Маріуполя. Це було місце зустрічей, побачень, точкаорієнтиру. Тепер маріупольська «Драма» перетворилась на символ масштабної трагедії, завданої російськими вбивцями…

16 березня маріупольський Драмтеатр, де переховувалося більше тисячі людей, був зруйнований російською авіаційною бомбою. Споруда впала, перетворившись на руїни.

У Драматичному театрі Маріуполя внаслідок бомбардування російським літаком загинуло близько 300 людей. Рашистів не зупинив ані величезний напис «ДЕТИ» на площі поруч із театром, ані заяви самих людей, що там лише мирні – жінки, діти, люди похилого віку.Окупант знав, куди б’є. Не може бути й ніколи не буде пояснення цієї нелюдської жорстокості.

Але театр у Маріуполі не загинув! У всьому світі проходять акції на знак солідарності з маріупольцями, які постраждали в будівлі Драматичного театру.

У Польші, у Варшаві, учасники акції солідарності з Маріуполем лягли на землю, щоб привернути увагу світу до жаху, що коїться в Україні.

У Чехії театри долучилися до акції «Світло для Маріуполя». Перед Національним театром у Празі виклали зі свічок слово «ДЕТИ»: саме цей надпис був перед Драмтеатром у Маріуполі, який російські окупанти навмисно розбомбили,знаючи, що в укритті знаходяться люди.

Історія Драмтеатру Маріуполя стала однією з найжорстокіших та найболючіших за час повномасштабної війни, яку розпочала росія.Але театр – це передусім люди! І Маріупольський театр надихнув багатьох людей не лише в Україні, але й у всьому світі, до боротьби за свободу, до солідарності, до миру.

На знімках:

1.Так виглядав Донецький академічний обласний драматичний театр

2. А так – після бомбардування рашистськимиокупантами

3.Під час акції солідарності у Варшаві

4. Акція «Світло для Маріуполя» у Чехії

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *