Сб. Кві 1st, 2023

Ольга Сабадін, яка народилася та виросла у Костянтинівці, спільно з художницями із Краматорська та Сєверодонецька створила у Берліні мурал на підтримку України.

У цьому проєкті взяли участь чотири художниці, які є профі зі “street art”. Куратор проєкту Валерія живе у Берліні вже давно – приїхала сюди з Білорусі. Валерія знайшла трьох українських художниць, які вимушені були виїхати за кордон через війну Росії проти України. Всі вони – з Донецької та Луганської областей. У кожної художниці своя особиста історія цієї війни…

Художниця Ольга Сабадін говорить, що для неї це вже друга хвиля війни, яка почалася ще у 2014 році.

«Я з Донецького краю і пережила вже багато за ці 8 років! – розповідає Ольга Сабадін. – Війна сильно вплинула на мою творчість і загалом на світочуття. Ці події, попри їх трагізм, дозволили мені визначити мою самоідентичність, вони пробудили мою любов до української мови та культури».

Майстриня згадує, що 24 лютого її життя перевернулося й розділилося на «до» та «після». Прокинувшись від вибухів о 5-й ранку, Ольга зрозуміла, що світ навколо неї вже ніколи не буде колишнім. Щодня, перебуваючи в Україні, вона бачила, як російські загарбники руйнують Україну, в якій вона виросла і самореалізувалась як митець. Її друзі почали пропадати безвісти, а їхні будинки руйнували ракети.

«Цей проєкт, створюваний у творчій співдружності з іншими митцями, для мене означає дуже багато: це заклик, що «русскій мір» є небезпечним – він може прийти будь-якої хвилини у ваш будинок і зруйнувати його, – наголошує Ольга Сабадін. – Сьогодні Росія вирішила напасти на Україну, а що вона вирішить завтра?».

Позаду – великий обсяг роботи! Зроблено багато, але попереду ще чимало цікавих і значущих проєктів.

Окрім Берліна, з 24 лютого 2022 року мурали на підтримку України з’явились у різних країнах світу. І кожен із цих творінь є протестом проти війни, яку розв’язала Росія в Україні.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *