Ср. Лют 8th, 2023

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова провела розмову з активістами – громадянами РФ, які підтримують Україну. Вони повідомили про концтабір для примусово депортованих з України, яких окупанти вивезли й тримають у Пензенській області.

Про це йдеться на сторінці Омбудмена Людмили Денисової.

«Це установа закритого типу з кількома корпусами, обнесена парканом та під охороною, на в’їзді контрольно-пропускний пункт. Свобода пересування наших громадян обмежена – виходити з табору заборонено», – йдеться у повідомленні.

За даними Уповноваженої, зараз у таборі знаходяться понад 400 українських громадян – здебільшого жінки та 147 дітей різного віку, включаючи немовлят. Днями очікується ще партія примусово вивезених, орієнтовно 150 осіб.

Наші громадяни перебувають у вкрай важкому та пригніченому стані. Не знають своєї долі й до якого регіону РФ та коли їх везтимуть. Жодної інформації їм не надають.

«Люди живуть у таборі вже кілька тижнів. Вони не мають необхідного одягу, взуття, навіть білизни. Фактично їх забрали з підвалів у чому були – в зимових речах. Катастрофічно не вистачає дитячого харчування та предметів особистої гігієни. Жінки готують самі з того, що видають», – наголошує Омбудсмен.

Також відомо, що до табору приїжджали представники «Сбербанку», збирали списки на оформлення карткових рахунків, говорили, що перерахують по 10 тисяч рублів, але цього не сталося.

Під час відвідування у таборі наших громадян російські активісти розповіли про відсутність базових речей для життя та неможливість будь-яким чином зв’язатися з рідними або повернутися в Україну.

Місцеві волонтери зазначили, що в таборі є також іноземні студенти з Туркменістану, які переховувались у бомбосховищі під студентським гуртожитком в Маріуполі без їжі, води, тепла і світла. Вони самотужки дісталися тимчасово окупованої території Донецької області, звідки їх примусово доправили до РФ. На відміну від українців, їм дозволено виходити за межі табору. Наші ж повинні залишатися під постійним наглядом.

Наразі російські активісти збирають кошти, продукти та одяг, щоб допомогти примусово депортованим громадянам України. Також вони повідомили, що у Пензенській області діють ще три подібні табори, до яких ще в лютому перед війною під примусом було вивезено майже 90 тисяч жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей.

За інформацією активістів, українців насильно переміщують до різних регіонів РФ, зокрема й до Хабаровська.

«Примусова депортація та позбавлення наших громадян основоположних прав на гідні умови перебування, свободу пересування, інформацію є грубим порушенням Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни, – наголосила Людмила Денисова. – Звертаюсь до Міжнародного Комітету Червоного Хреста із закликом невідкладно надати гуманітарну допомогу громадянам України, які примусово вивезені та поміщені до концентраційних таборів на території РФ і сприяти якомога швидшому поверненню їх в Україну».

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *