Сб. Кві 1st, 2023

Про особливості завершення навчального року в школах, вступну кампанію та переміщення закладів освіти – про це розповіли у Міністерстві освіти і науки України.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, зокрема, повідомив, що школярам, які перебувають за кордоном, або їхнім батькам, слід отримати довідку про вивчення предметів і надати її українській школі для формування атестату щодо завершення 2021/2022 навчального року.

«В Україні є наш, український інструмент для реалізації права на отримання повної загальної середньої освіти, у тому числі, з видачею свідоцтва державного зразка – Міжнародна українська школа, яка активно впроваджується на території країн Європейського союзу», – зазначив Шкарлет.

За словами посадовця, національний мультипредметний тест запроваджується в Україні вперше й лише на 2022 рік, з урахуванням безпекової ситуації, пов’язаної зі вторгненням росії. Він повідомив, що один комплексний тест включатиме 20 тестових завдань із математики, 20 тестових завдань з української мови та 20 – з історії України. «Буде 28 спроб складання тесту, які відбуватимуться впродовж трьох сесій: основної, додаткової та спеціальної», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр заявив, що для вступу на творчі спеціальності єдиним інструментом оцінки буде творчий конкурс. Це робиться для того, щоб надати всім охочим можливість вступати до закладів вищої освіти України.

Зараз, за словами очільника МОН, понад 20 закладів вищої, фахової передвищої освіти вимушено залишили місця постійної дислокації та переїхали для організації освітнього процесу на підконтрольну Україні територію.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *