Чт. Бер 30th, 2023

Про наявність загрози незаконного усиновлення українських дітей російськими громадянами повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

«Під час повномасштабної агресії рф проти України окупанти продовжують незаконне та насильницьке переміщення громадян України, зокрема дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, батьки яких загинули внаслідок військової агресії Росії на територію росії», – йдеться у заяві МЗС.

Загроза незаконного усиновлення українських дітей російськими громадянами без дотримання всіх необхідних процедур, визначених законодавством України, є кричущою.

Особливо бентежить інформація про намір міносвіти рф підписати угоди з адміністраціями так званих «Л/ДНР», які б дозволили передавати незаконно депортованих з території України дітей-сиріт в російські сім’ї.

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, держави, що є сторонами цього міжнародного договору, у т.ч. росія й Україна, зобов’язані вживати заходів для боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей із-за кордону.

«Спроби кремля надати своїм злочинним діям на території України «законних» підстав є цинічним нехтуванням правилами і звичаями ведення війни та загальновизнаними правами людини», – заявили в МЗС України.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *