Чт. Бер 30th, 2023

Дітей, які були викрадені окупантами з тимчасово окупованих територій Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей, рашисти змушуватимуть навчатися російською мовою за російськими програмами. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

У навчальних закладах тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополя агресор планує проводити пропагандистські уроки та видавати російські документи про освіту.

Діти, які викрадені окупантами з тимчасово окупованих територій, повинні будуть проходити «курси» з вивчення російської мови, а для вчителів розробляються «програми» переходу на так звані російські стандарти навчання.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, зокрема, зазначила:

«Просуваючи свою політику примусової «русифікації» населення України, окупанти  порушують право дітей на культурну і національну ідентичність, гарантоване статтею 29 Конвенції ООН про права дитини, та право на освіту відповідно до статей 24 та 94 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Тому звертаюсь до Комісії ООН з розслідування прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дітей в Україні», – зазначила Омбудсмен.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *