Чт. Чер 1st, 2023

36 років тому у Чорнобилі сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Вночі з 25 на 26 квітня 1986 року стався потужний вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.

Внаслідок Чорнобильської катастрофи, радіаційне опромінення отримали майже 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі та росії.

Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. Це найбільша аварія в історії атомної енергетики. Вибух стався в 4-му енергоблоці, розташованому в 120-ти кілометрах від Києва.

На той момент Чорнобильська атомна станція була однією з найбільших в світі. Це був військово-стратегічний об’єкт, що входив в план Радянської армії. Збій в роботі атомного реактора стався по ряду причин. Реактор не був оснащений сучасною системою безпеки. Рівень автоматичного управління і контролю був занадто низький. До того ж тієї ночі проводили ще й експеримент по вимірюванню інерційного обертання турбогенератора. Перегрів палива став причиною руйнування.ї

О першій годині 24 хвилини ночі сталися два великих вибухи. Вже через 40-60 секунд після початку експерименту. Системи безпеки відключилися або їх навіть вивели з експлуатації під час першого вибуху. А комбінація радіоактивної пари і водню зруйнувала верхню частину реактора вагою в 1 200 тон і знищила дах. Через кілька секунд стався другий вибух. Згідно з декількома незалежними дослідженнями, в той час як перший вибух був хімічним, другий вибух з горінням швидких нейтронів мав характеристики ядерного вибуху. Люди описували, що побачили червоне, а потім – блакитне полум’я. Після чого над реактором піднялася грибна хмара.

Не всі люди одразу зрозуміли, що коїться. За офіційними даними Чорнобильська катастрофа забрала життя близько шестисот тисяч людей. Це рятувальники, солдати, які проводили роботи з очищення від шкідливих викидів, пожежники та жителі навколишніх селищ в Чорнобильській зоні. Ще 220 тисяч людей евакуювали із забруднених територій.

Нині місце катастрофи стає місцем надії. Це єдине місце в світі, де можна побачити, як матінка-природа “забирає в бетонного світу своє”. Там можна побачити дику природу. Вовків, оленів, ведмедів, бобрів і навіть диких кОней.

24 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильску АЕС, загрожуючи світу ядерним тероризмом, та лише завдяки вмілим діям Збройних сил України вдалося уникнути повторення масштабної катастрофи.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *