Пт. Чер 2nd, 2023

Окупанти у Маріуполі не впускають та не випускають чоловіків. А для того, щоб в’їхати до заблокованого Маріуполя, потрібно не лише мати папір про «фільтрацію», а й маріупольську реєстрацію чи докази про те, що прямуєш до родичів першої лінії – батьків чи дітей. 

За наявності «довідки про фільтрацію» найпростіший спосіб в’їзду до міста через село Виноградне. Втім, там утворилися великі черги через посилену перевірку. Про це повідомляють на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Окрім цього, додаткові пункти перевірки окупанти запровадили у самому Маріуполі. Там через голів ОСББ рашисти збирають інформацію про вцілілі квартири. Це робиться для подальшого збору даних місцеперебування власників помешкань, а також для “обшуку” квартир.

За даними Омбудсмана, до фільтраційного табору села Безіменне вивезли майже всіх чоловіків. Навіть після проходження фільтрації їх вже понад тиждень не випускають додому.

«Дії рашистської армії в Маріуполі – акт геноциду українського народу, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Обмежуючи свободу пересування громадян, країна-окупант порушує Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, стаття 12 якого гарантує кожному право на вільне пересування», – наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *