Чт. Бер 30th, 2023

В Донецькій області зафіксовано 62 воєнних злочини рф проти культурної спадщини, серед яких 47 – у Маріуполі. Загалом станом на 5 травня 2022 року задокументовано 300 епізодів.  

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Відтак, на території Донецької області зруйновано або пошкоджено 17 церков, дві мечеті (М. Костянтинівка та м. Маріуполь) та Каплиця святої мучениці Тетяни в Маріуполі, збудованої на території Приазовського державного технічного університету.

Також руйнувань від обстрілів зазнала і Святогірська Свято-Успенська Лавра. Першого авіаудару церковна споруда зазнала 13 березня, а вже 4 квітня знову потрапила під приціл загарбницьких боєприпасів. Зазначимо, що Свято-Успенська Святогірська лавра нині є притулком для біженців від російської збройної агресії.

Зруйновані від обстріл рашистів і чотири пам’ятники на Донеччині:

  • Меморіальна стела на місці загибелі Василя Сліпака (встановлено у 2019 р.) – Бахмутський р-н;
  • Пам’ятник митрополиту Ігнатію Маріупольському (встановлено у 1990-ті рр.) – Маріуполь;
  • Погруддя Тараса Шевченка (встановлено у 1964 р.) – Маріуполь;
  • Пам’ятник В.Г. Короленко (встановлений у 1966 р.) – Маріуполь.

За даними відомства, найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. Наразі там зафіксовано 88 епізодів, з них у самому місті Харкові та його околицях – 75.

У сусідній Луганщині ворог знищив 21 об’єкт культурної спадщини, з них 17 в Сєвєродонецькому районі. Так, 1 травня росіяни зруйнували гімназію у Лисичанську. Вона розташовувалася в будівлі кінця 19 століття – пам’ятці архітектури, що входить до ансамблю Бельгійської архітектурної спадщини міста. Гімназія була одним з кращих учбових закладів України.

“Ми продовжуємо фіксувати кожен випадок звірств російських військових проти культурної спадщини України. Жоден ганебний епізод не має залишитися поза увагою міжнародних кримінальних проваджень. росіяни мають знати – покарання невідворотнє. Вдячний кожному українцю за допомогу в документуванні випадків пошкодження чи руйнації наших культурних пам’яток”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *