Ср. Бер 22nd, 2023

Верховна Рада підтримала заборону на російську музику у медіапросторі та громадських місцях.

Нардепи ухвалили законопроєкт про заборону публічного виконання російських пісень, а також їхнього використання на радіо і ТБ. За це рішення проголосували 303 нардепи.

“На період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку РФ заборонити на території України відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, ТБ, в розважальних закладах, громадському транспорті, у закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо”, — йдеться у законі.

За словами співавтора ініціативи, голови підкомітету з питань музичної індустрії Олександра Санченка, закон має на меті: сприяти розвитку української музики через збільшення квот на радіо, а також заборонити публічне виконання російських пісень, на радіо і ТБ.

Заборона не поширюватиметься на російських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме апарат Ради національної безпеки та оборони.

Законопроєкт також передбачає збільшення до 40% частки пісень державною мовою під час радіомовлення та збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, державною мовою.

Зазначимо, що напередодні парламент заборонив імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з країни-агресора, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. За це рішення проголосували 306 нардепів.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *