Вт. Тра 30th, 2023

28 червня в Україні щороку відзначається День Конституції. Це єдине свято, закріплене в самій Конституції.

Саме цього дня у 1996 році ми отримали основоположний документ найвищої юридичної сили. Ця подія була вкрай важливою для України, що зміцнила її суверенітет та територіальну цілісність.

Конституція – це не лише закон, це ще й символ національної єдності. Вона є вираженням народної волі, засобом забезпечення соціального миру і прогресу. Адже саме в Конституції утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека.

Історична пам’ятка

Конституція набула чинності майже через п’ять років після того, як Україна заявила про свою незалежність. На те, щоб створити остаточний документ і встановити конституцію для країни витрачено 24 години переговорів. На фінальному етапі її ухвалення опинилося під загрозою зриву через розбіжності між президентом Леонідом Кучмою і Верховною Радою. Зрештою Основний Закон України ухвалили о 9:18 ранку 28 червня 1996 року. За нього віддали голоси 315 народних депутатів (при 300 необхідних), і голосували вони окремо за кожну статтю. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проєкту — про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

«Є Конституція!». Такими словами голова Верховної Ради Олександр Мороз оголосив результати голосування. Основний Закон набрав чинності з дня ухвалення. «Батьком» Конституції України вважається нардеп Михайло Сирота, який очолював Тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання проєкту.

У 2011 році презентували першу мініатюрну Конституцію України — книжку розміром 2х3 см. Створив її художник-графік – Ігор Степанов. У ній 160 сторінок, на яких вручну написано понад 9 тисяч букв — кожна не більше 1 мм. Але мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Книга важить всього 15 г.

Вітаємо українців із Днем Конституції! Бажаємо щастя і добробуту кожній родині! Нехай на нашій землі завжди панує мир, закон та право!

Про забезпеченення дотримання конституційних прав і свобод українців під час війни говорили у новому випуску програми “Про важливе”.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *