Ср. Бер 22nd, 2023

Національну українську страву – борщ, внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“На позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України, “Культура приготування українського борщу” внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО”, – зазначив Олександр Ткаченко.

За словами першої заступниці міністра Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарової, цей Список ЮНЕСКО складається з елементів нематеріальної спадщини, які, на думку держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, потребують ухвалення невідкладних заходів для їх збереження.

“Уперше в історії згаданої мною Конвенції номінацію країни було поза чергою розглянуто через воєнні дії, які відбуваються у реальному часі, та реальну загрозу культурному елементу, який потребує вжиття невідкладних заходів для збереження його «життя»”, – написала Еміне Джапарова.

Додамо, “Культуру приготування українського борщу” до Списку ЮНЕСКО внесли за ініціативою Мінкульту, експертки Марини Соботюк та кухаря Євгена Клопотенка.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби дізнаватися актуальні новини Донеччини у своєму смартфоні!

Від angelina

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *