Пт. Чер 9th, 2023

Сьогодні відзначається Всесвітній день волонтера. Ця міжнародна дата заснована Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. Кожного року 5 грудня в усьому світі вшановують звитягу, мужність і героїзм  волонтерів, які в часи найважчих випробувань, воєн і гуманітарних катастроф приходять на допомогу тим, хто потребує захисту та підтримки.

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими керувались люди щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

Після початку повномасштабного російського збройного вторгнення волонтерська діяльність в Україні набула особливо важлиивого змісту. Волонтери Донеччини у бойових умовах, часто ризикуючи життям рятують жителів прифронтової зони від обстрілів, завозять до міст і селищ гуманітарну допомогу, забезпечують українських воїнів-захисників усім необхідним. У Краматорську і Слов’янську, в Костянтинівці та Бахмуті, у Покровську та Авдіївці активно діють волонтерські об’єднання, учасники яких самовіддано служать Україні та її народу.

Дорогі волонтери! Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсоткове покликання, прагнення щирих і високодуховних людей зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *