Сб. Лют 4th, 2023

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину. Вшануванням цієї дати, згідно з проголошеною Генеральною Асамблеєю ООН відповідною Резолюцією, міжнародне співтовариство заявляє про своє єднання для припинення свавілля тих, хто фізично винищує цілі народи.

Дата була обрана з огляду на історичні обставини: у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права. Головна відповідальність за попередження і припинення геноциду покладається на державу, в якій цей злочин вчиняється.

Наша спільна історична пам’ять є найважливішим запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому.

Українці знають, що таке геноцид. Стосовно української нації політика геноциду й етноциду активно здійснювалася у ХХ столітті. Ознаки геноциду мають дії урядів різних країн стосовно кримських татар, українських німців, українських поляків, українських циган, українських греків, українських болгар, іудеїв, що проживали на території України.

Події російсько-української війни – це ще один прояв цілеспрямованої агресії однієї країни проти іншої, основною метою якої є чергова спроба знищення української нації.

У 2015 році Україна вкотре намагалась врятувати кримських татар від зазіхань окупантів, захистити від геноциду російської влади людей на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

З 24 лютого російські війська, порушуючи всі можливі міжнародні норми та права, вчинили повномасштабне збройне вторгнення на територію України. Нехтуючи будь-якими уявленнями про людяність та норми моралі, російські терористи знищують представників усіх національностей, рас, лише тому, що вони живуть в Україні і готові боротися за своє право жити у власній державі, за власними правилами навіть ціною власного життя. Зараз неможливо ні уявити, ні порахувати кількість жертв російського геноциду проти української нації.

У Донецькій області жертвами російських загарбників стали десятки тисяч мирних жителів. Захоронення закатованих і вбитих окупантами громадян України знайдені у деокупованих Лимані та Святогірську. У Маріуполі та Волновасі рашисти, за різними підрахунками, знищили понад 80 тисяч цивільних мешканців, але точна кількість жертв геноциду в цих містах невідома й досі.

Тож у цей день світова спільнота заявляє свій рішучий протест проти злочинних дій російських терористів і наполягає на негайному притягненні їх до відповідальності.

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *