Вт. Тра 30th, 2023

У цей день 1928 року в селі Знаменське Слов’янського району народився Леонід Биков. Кожна кінострічка, в титрах якої було ім’я Леоніда Федоровича, набувала всесоюзноï популярності і ставала вітчизняною класикою. І в усіх фільмах Леонід Биков показував свою любов до України.

У його творчій біографії близько трьох десятків акторських ролей.

Він був лауреатом Всесоюзного кінофестивалю в номінаціях «Перші премії за художні фільми» та «Найкраща чоловіча роль» за 1974 рік, Лауреат державної премії УРСР 1977 року. 2001 року в Києві відкрито пам’ятник Військовим льотчикам, зразком для скульптури якого став кінообраз Леоніда Бикова.

Наприкінці 60-х років разом з Євгеном Онопрієнком і Олександром Сацьким створено сценарій фільму про льотчиків, який довго не пропускала цензура, через його «негероїчність». Після довгого очікування в 1973 році, Биков зняв таки «В бій ідуть лише «старики», прототипом якої став цілий ряд радянських льотчиків Другої світової війни, і в першу чергу Віталій Попков. У цій картині Леонід Биков зіграв головну роль, і заспівав українську зараз актуальну і відому пісню «Ой у лузі червона калина похилилася…».
У 1976 році знято ще один фільм – «Ати-бати, йшли солдати».

На Донеччині (у м. Краматорськ) ім’ям видатного українського актора та режисера названо вулицю, яку вже кілька років прикрашає мурал із портретом Леоніда Бикова. Також у місті на його честь названо Палац культури та встановлено пам’ятник відомому земляку. А в Музеї історії міста Леоніду Бикову присвячено окрему велику експозицію.

Серед найулюбленіших стрічок за участі Леоніда Бикова: «Дорога моя людина», «Добровольці», «Травневі зірки», «Альошкина любов», «На семи вітрах», «Чужа рідня”.

Як режисер зняв стрічки: «Як мотузочок не в’ється», «Зайчик», «Де ви, лицарі?», «В бій ідуть лише «старі»», «Ати-бати, йшли солдати».

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *