Вт. Бер 28th, 2023

ВідElena Leoshko

Лют 6, 2023

В інтеграційному просторі Павлограда презентували Авдіївську кашу – елемент Нематеріальної культурної спадщини, який внесено до Національного переліку. Про це повідомляють у відділі культури Авдіївської міської військової адміністрації.

Серед евакуйованих з Донеччини до Дніпропетровської області є чимало жителів Авдіївської громади, які наразі живуть в Павлограді і районі.  Презентація каші стала для вимушених переселенців гарною нагодою згадати історію й легенди рідного міста, знайомі місця і близьких людей.

Гості заходу з числа евакуйованих  жителів Донецької області розповіли рецепт каші, яку готували в їхній місцевості.

Під час знайомства з історико-географічною довідкою як для авдіївців, так і для павлоградців було цікаво дізнатися про те, що річка Вовча бере свій початок на Донеччині, а саме в районі Авдіївки, а для павлоградців її береги є улюбленим місцем відпочинку.

Учасники презентації відзначили особливі смакові властивості авдіївської страви. Після дегустації каші всі прощалися теплими обіймами, бажали один одному перемоги і зустрічі в мирній Авдіївці.

Нагадаємо, в Україні створено проєкт про незвичайні українські страви «Фуд-гід Україною», який популяризує оригінальні витвори кулінарного мистецтва, притаманні різним регіонам. До перелік увійшла й Донеччина – серед інших смаколиків її представляє Авдіївська каша. Ще наприкінці XIX століття авдіївські господині вигадали поживну страву з рису, яєць та масла, щоб ставити на стіл на поминальні обіди та на свята. Для каші традиційно використовують тільки продукти вищого ґатунку, а процес приготування триває близько чотирьох годин.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *