Нд. Чер 4th, 2023

На Донеччині триває планова евакуація мешканців з районів бойових дій. У Бахмутській громаді працюють вісім евакуаційних груп поліції.

Менше 40 маленьких українців залишаються в обстрілюваному ворогом Бахмуті. Порятунок усіх дітей з-під ворожих обстрілів зараз є першочерговим завданням українських правоохоронців. Поліцейські відпрацьовують Бахмутську громаду, де ситуація найгостріша. Також активно проводиться евакуація з Сіверська, Часового Яру та Званівки.

Перш за все, евакуаційні групи рятують родини з дітьми. Вивезення неповнолітніх відбувається тільки з батьками та з їхнього дозволу. Евакуація триває щодня під контролем начальника поліції Донеччини та за участю представників ДСНС, ЗСУ, обласної військової адміністрації. Кожен врятований перебуває під опікою, доки не дістанеться прихистку та не налагодить життя на новому місці.

«Працюють вісім евакуаційних груп, які забезпечені бронетранспортом. Додатково створено групу супроводження у складі парамедиків та спецпризначенців КОРДу. Ми перевіряємо всі адреси, де можуть перебувати діти, а також підвальні та полупідвальні приміщення, де люди можуть ховатися від обстрілів», – повідомляє начальник поліції Донецької області Руслан Осипенко, який керує заходами. В евакуації задіяно також групи ДСНС, профільні служби обласної військової адміністрації.

Евакуація дітей здійснюється виключно в рамках закону – разом із батьками або у супроводі одного з них. Поліція докладає великих зусиль, щоб переконати дорослих в необхідності убезпечити малечу, і має результати: багато сімей погоджуються виїхати. Тільки за останні 2 тижні поліцейські вивезли понад 70 дітей з Бахмута, Сіверська, Часового Яру та Званівки. Деякі родини виїжджають з волонтерами.

Втім, частина дітей залишається на територіях, куди поліція дістатися не в змозі. Правоохоронці надають інформацію про них ЗСУ, і військові при можливості забирають ці родини з небезпеки.

Процес евакуації організовано так, щоб людина отримувала підтримку на всіх його етапах. Мешканців доставляють до «пунктів незламності», де їм надають допомогу та забезпечують перші потреби. Тут люди мають можливість відпочити, поїсти тощо. Дітьми опікуються ювенальні поліцейські.

«У пунктах незламності створено оперативний штаб із залученням соціальних служб, психологів, медиків. Вони надають людям необхідну допомогу. У подальшому військова адміністрація вирішує питання щодо переміщення громадян до більш безпечних регіонів», – зазначає Руслан Осипенко. Евакуйованих переправляють до інших громад України, де для них підготовлено житло, або за проханням – до їхніх родичів.

Відео з сайту Національної поліції Донеччини.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *