Нд. Чер 4th, 2023

З метою забезпечення реалізації Закону України від 27 липня 2022 року № 2454-ІХ «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» – https://cutt.ly/23hXuNw  20 січня 2023 року Урядом прийнято постанову №79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною» (https://cutt.ly/i3hZ80D).

Встановлення щомісячної грошової виплати передбачено:

особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року:

– присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

– нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

– нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

– нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

Членам сімей загиблих (померлих) громадян, з числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року.

РОЗМІРИ ВИПЛАТ

Щомісячна грошова виплата призначається та виплачується з дня звернення за її призначенням (але не раніше 01.01.2023).  Особам, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати з 01.01.2023 та звернуться за її призначенням до 01.07.2023, така виплата встановлюється з 01.01.2023. Щомісячна грошова виплата призначається незалежно від того, чи перебуває заявник на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії (щомісячного довічного грошового утримання).

Для цього необхідно подати заяву встановленого зразка до теориторіального органу Пенсійного фонду України.

Перелік документів визначено постановою КМУ від 20.01.29 №79. Посилання:  https://cutt.ly/H3eieRl

Заява може бути подана в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/ ) із використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Щомісячна грошова виплата встановлюється без урахування розміру призначеної пенсії/щомісячного довічного грошового утримання, в тому числі понад максимально встановлений законодавством розмір. Тобто, встановлений особі розмір пенсії обмежується 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність, без урахування щомісячної грошової виплати.

Виплата встановлюється в розмірі мінімальної заробітної плати на всіх членів сім’ї та ділиться між ними порівну.

Особам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (відповідному закладі), щомісячна грошова виплата виплачується у повному розмірі.

Особам, які одночасно мають право на отримання щомісячної грошової виплати та пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» чи на підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», такі виплати проводяться за їх вибором за однією з підстав.

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *