Нд. Чер 4th, 2023

Гімн – один із головних символів нашої держави, разом з Прапором і Гербом. Дату відзначення Дня Державного Гімну Уряд України затвердив у 2021 році.

Саме 10 березня 1865-го твір композитора Михайла Вербицького та поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучав у польському Пшемислі на концерті, присвяченому дню пам’яті Тараса Шевченка.

6 березня 2003 року Законом України «Про Державний Гімн України» було затверджено зміни тексту першого куплету та приспіву на слова: «Ще не вмерла України і слава, і воля, ще нам, браття молодії, усміхнеться доля».

9 квітня 1990 року стало визначною подією виконання Гімну України у Львівській опері перед початком сесії Львівської обласної Ради народних депутатів ХХІ («першого демократичного») скликання. Перше аранжування для оркестру здійснив художній керівник та диригент Галицького симфонічного оркестру Ростислав Демчишин.

Сьогодні Державний Гімн лунає на офіційних заходах і церемоніях, на спортивних майданчиках та публічних зборах. Українці співають його у бомбосховищах, під час ворожих ракетних обстрілів, а наші захисники і захисниці – на передовій.

Саме так зараз звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.

Слава Україні!

Відео: перше виконання Гімну України 9 квітня 1990 року у Львівській опері, youtube-канал Volodymyr Kudovba

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *