Нд. Бер 26th, 2023

Електронна трудова книжка – це зручний і доступний сервіс від Пенсійного фонду України, який дозволяє подавати через вебпортал електронних послуг скановані копії паперових трудових книжок, інших документів, які підтверджують трудову діяльність працівника.

Наявність електронної трудової книжки в подальшому дає можливість автоматично призначити пенсію (без додаткового звернення) за фактом настання пенсійного віку, а також зменшує ризики пошкодження чи втрати документа.

Скановані копії паперових трудових книжок можуть подаватися як роботодавцем, так і самим працівником.

Відомості про трудову діяльність обліковуються в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Від дати набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» №1217-IX (10.06.2021) працівники і роботодавці мають п’ять років для оцифрування трудових книжок.

З часу запровадження сервісу «Електронна трудова книжка» на вебпорталі електронних послуг Фонду https://portal.pfu.gov.ua/ (з грудня 2019 року) подано більше 152 тисяч сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронну форму.

Покрокову інструкцію із завантаження сканкопії трудової книжки для оцифрування на вебпорталі електронних послуг ПФУ можна подивитись за посиланням: https://bit.ly/3YeDaXv та відеоінструкцію: https://bit.ly/3RIy0As

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

 

 

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *