Чт. Чер 1st, 2023

Аптеки будуть продавати рецептурні препарати без рецепта до кінця воєнного стану. Це передбачено  постановою Кабміну №542, яка була ухвалена 7 травня 2022 року і діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що з 1 квітня перелік рецептурних препаратів не змінюється, запроваджується лише можливість отримати їх за електронним рецептом.

“По факту єдина зміна полягає у тому, що раніше відпуск цих ліків відбувався за паперовим рецептом, а тепер буде використовуватись і електронний, що значно зручніше для всіх – і лікаря, і пацієнта, і фармацевта”, – пояснив голова МОЗ.

Важливо знати, що перелік рецептурних ліків не змінили. У МОЗ відповіли на найпоширеніші запитання про е-рецепт.

Так, починаючи з 1 квітня 2023 року рецептурні ліки можна буде придбати як за паперовим, так і за електронним рецептом.

  • Отже, перелік рецептурних лікарських засобів не змінився: з’явилося нововведення – електронний рецепт. Усі ті самі ліки, які й раніше підлягали відпуску за рецептом фахівця, тепер можна буде придбати не лише за паперовим, а й за електронним рецептом.
  • Е-рецепт вводитимуть поступово та з можливістю використання паперових бланків, принаймні до закінчення воєнного стану.
  • До рецептурних лікарських засобів, зокрема, належать антибіотики, протисудомні, гормональні препарати, в тому числі протизаплідні, препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб, деякі антигістамінні. Також, залежно від складу препарату, дозування й лікарської форми до таких можуть належати низка знеболювальних чи протизастудних препаратів.

Від Elena Leoshko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *