Троє мешканців Торецька у критичному стані після “грибного застілля”

За їхні життя борються у реанімації Бахмута. 

Як передає кореспондент “Донеччина.TV”, в понеділок до міської лікарні Торецька потрапили четверо пацієнтів з отруєнням. Всі вони їли за одним столом гриби, які напередодні збирали у місцевих лісопосадках. Лікарі підозрюють, що серед грибів була бліда поганка.

Троє зі шпиталізованих зараз знаходяться у критичному стані – у них розвинулася печінкова та ниркова недостатність. Пацієнтів перевезли до реанімаційного відділення у Бахмуті, де є необхідні фахівці, медикаменти та обладнання для таких важких випадків.

– Яка перспектива – мені важко сказати, бо стан цих трьох пацієнтів критичний, – розповіла заступник головного лікаря Торецької міської лікарні Олена Бувайло.

Окрім них, вже сьогодні, ще двоє мешканців Торецька потрапили до реанімації з отруєнням. Вони звернулися до медзакладу на другу добу після того, як з’їли гриби.

– У вас є шість годин з моменту, як гриби потрапили в організм, до того, як почне розвиватись ниркова та печінкова недостатність. Тому при перших симптомах негайно треба звернутись до лікарні, – попереджає Олена Бувайло.

За словами лікаря, краще зовсім відмовитися від самостійного збору грибів у посадках. Краще це робити в лісах і збирати тільки білі гриби та маслюки. Їх обов’язково треба відварювати кілька разів перед консервацією або жаркою. У разі появи перших симптомів – запаморочення, нудоти та діареї, необхідно терміново звернутись до лікарні.

Каріна Єфремова

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут