Донецькі шахтарі страйкують під Верховною Радою

Гірники Донецької області зі своїми колегами з усієї країни зібралися під Верховною Радою в Києві, щоб звернути увагу влади на проблему заборгованості із зарплати. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець

Страйк гірників під стінами Верховної Ради

Заборгованість із зарплати перед гірниками державних вугільних підприємств України складає 761,1 млн грн. Більше половини цієї суми – 400,58 мільйонів гривень – борги шахтарям Донеччини. З цих майже півмільярда гривень, 186,7 мільйонів держава винна робітникам ДП «Селидіввугілля», до складу якого входять чотири шахти.

Минулого тижня шахтарі страйкували у Селідовому. Їм вкотре обіцяли зарплатню, але так і не виплатили.

– Цей процес триває вже довго.  На жаль, ні міністерство, ні міністр не реагують на цю ситуацію. І виплат поки ніхто не обіцяє,  – коментував тоді цю ситуацію Селидівський міський голова Віктор Ремізов.

Впродовж вже декількох тижнів видобуток вугілля на шахтах “Селідоввугілля”. За словами голови Незалежної профспілки гірників, на сьогодні в резерв запасів закладено 1 мільйон 200 тисяч тонн вугілля, що на 550 тисяч тонн менше, ніж у минулому році. Він стверджує, що зимою Україні буде складно із такими об’ємами.

– Шахтарі не лише борються за своєчасну виплату зарплати, а й за енергетичну безпеку, – пише Михайло Волинець.

Сьогодні у Києві гірники просять народних депутатів підтримати законопроект № 8362, який передбачає виділення додаткових 2,8 міль’ярдів гривень з держбюджету для реформування державного сектору вугільної промисловості, що дозволить, в тому числі, погасити і борги із заробітної плати.

Опубліковано Mykhailo Volynets 19 червня 2018 р.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут