Гірники Донеччини планують акції протесту під Верховною Радою

Про це сьогодні повідомив голова Незалежної спілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Страйк гірників під Верховною Радою 19 червня

Гірники шахти імені Г.Г. Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля» другий день відмовляються спускатися у забій. А їхні колеги із копальні №10 «Нововолинська» під землею вимагають погашення заборгованості із зарплатні. Тим часом, на шахтах ДП «Селидіввугілля» заборгованість складає 186,7 млн. Це найбільша сума серед всіх підприємств вугільної промисловості України. Тому зараз ведеться активна підготовка до  протестних акцій біля Верховної Ради та Кабінету міністрів, що мають відбутися вже цього тижня, повідомив Волинець.

Він, а також голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов зустрілись із міністром енергетики та вугільної промисловості  Ігорем Насаликом. Обговорили ситуацію, що склалася у вугільній галузі, зокрема на шахтах державних підприємств «Селидіввугілля», «Львіввугілля», «Лисичанськвугілля» та інших.

Міністр нас запевнив, що для виходу із критичного становища ведеться робота одразу по кількох напрямах, зокрема докладаються зусилля щодо прийняття відповідної постанови Кабінетом міністрів, а також ухвалення Верховною Радою законопроекту №8362, – пише голова Незалежної профспілки гірників.

Він  підкреслив, Насалик два тижні тому обіцяв, що законопроект буде ухвалено Верховною Радою, проте його не розглядали.

Нагадаємо, що два тижні тому, 19 травня, шахтарі страйкували під будівлею Верховної Ради, вимагаючи виплатити заборговану зарплату. 16 травня був розроблений законопроект №8362 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік». Він передбачає виділення 2,8 мільярда гривень на збереження вугільної галузі та виплату коштів шахтарям. 

За три дні після страйку, 22 червня, Міністерство енергетики та вугільної промисловості виділило 15 мільйонів гривень для часткового погашення заборгованості. Всього сума боргу перед гірниками державних вугільних підприємств України складає 761,1 мільйонів гривень.

Карина Єфремова

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут