Сб. Чер 10th, 2023

З початку цього року обласний бюджет витратив 342,1 тис. грн. на відшкодування частини відсотків за кредитами, які люди взяли на утеплення своїх домівок.

 

В Донецькій області діє Регіональна програма з відшкодування громадянам частини відсотків за кредитами за програмою енергоефективності, яка передбачає стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів та зменшення споживання природного газу в житлових будинках. Держава компенсує частину тіла кредиту на впровадження енергозберігаючих заходів, а регіональна влада з обласного бюджету компенсує 10 % відсоткової ставки на умовах співфінансування за рахунок коштів бюджетів міст обласного значення, районів та об’єднаних територіальних громад. Після цього розмір суми кредиту, який має бути погашений кожним позичальником, зменшується на передбачену йому суму відшкодування. Це є унікальною нагодою для кожної родини отримати потрійну фінансову допомогу на впровадження енергозберігаючих заходів.

Цього року на відшкодування за програмою вже витрачено вдвічі більше, ніж минулого. Так, сума виплат у 2017 році склала 206,9 тис. грн, а за 9 місяців 2018 року – 342,1 тис. грн.

Протягом дії Програми вищезазначені договори були укладені з Бахмутською та Добропільською міськими радами. Цього року відшкодування за відсотками у Бахмуті отримали 187 позичальників, а у Добропіллі – 402.

Програма діятиме до 2020 року. Особлива увага буде приділятися об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК). Це пов’язано з тим, що ОСББ та ЖБК – є однією з найважливіших цільових аудиторій програми, яких мотивують проводити не окремі, а комплексні заходи з енергоефективності – не клаптикове, а повне утеплення багатоповерхівок.

Орієнтовно на виконання програми у 2019-2020 роках обласний бюджет планує виділити один мільйон гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *