Воєнний стан в Україні: деталі впровадження

0
903

Введення воєнного стану підтримали 276 народних депутатів із 338 присутніх на позачерговому засіданні Верховної Ради, повідомляє інформаційна агенція УНІАН. Проте, до первинного тексту внесені зміни.  

Україна не йде у наступ. Воєнний стан – це спрощення механізму негайної бойової відповіді на можливі наступальні активні дії з боку Російської Федерації.

Воєнний стан впроваджується в десяти областях України: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій областях, – тобто  в тих, що розташовані вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів.

Строк дії воєнного стану скоротили до 30 діб, замість 60 запропонованих у наказі раніше.

Воєнний стан починає діяти з дев’ятої ранку 28 листопада. У штатному режимі працюватимуть банки, зв’язок, магазини, міський транспорт. Повної чи часткової мобілізації не буде, а обмеження прав і свобод для громадян не буде, якщо не відбуваються активні бойові дії. Проте, для потреб ЗСУ в режимі воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права громадян, використовуватися їхнє майно тощо.

Президентські вибори не скасовуються, і вони відбудуться 31 березня.

 

Каріна Єфремова

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут