Вт. Бер 28th, 2023

Серед затриманих – мешканці Слов’янська, Миколаївки, Горлівки, Святогірська, які хотіли підзаробити або вступили до лав бандформувань з “ідейних” міркувань, повідомляє прес-служба ГУ НП в Донецькій області

Затримані – колишні бійці фортифікаційної піхоти, блокпостів, старшини та найманці, віком від 20 до 58 років.

Деякі підтримували діяльність незаконних формувань сім’ями. В одній родині із Слов’янська чоловік з сином перевірядли транспорт на блокпостах, а дружина готувала обіди для чергових.

Один із колишніх бойовиків чотири роки ховався у храмі, розраховуючи, що про нього забудуть. Правоохоронцям зазнався, що копав окопи противнику та допомагав їм виявляти проукраїнськи налаштованих громадян.

– Були й такі, хто скористався програмою добровільного виходу з незаконних збройних формувань. Так, 32-річний місцевий житель розповів поліцейським, що навесні 2014 року він чергував в захопленій адміністративній будівлі міліції. Через деякий час бойовик «дезертирував» і втік з міста, а пізніше й з країни, – йдеться у повідомленні.

Діяльність затриманих кваліфікується як створення незаконних збройних формувань та участь у їх діяльності, за що передбачається до восьми років позбавлення волі.

Наразі Слов’янським відділом поліції розшукується ще близько 250 бойовиків.

 

Каріна Єфремова 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *