14 березня – День українського добровольця

Історія українського добровольчого руху можна виміряти століттями. Саме добровольці були рушійною силою захисту України: воєнізована структура Запорізької Січі, легіон Українських Січових Стрільців, Українська Повстанська Армія.

Події 2014 року стали новим відтворенням історичних подій, як і сотні роки тому українські добровольці зажили славу як найвідважніші вояки, захищаючи незалежність та суверенітет України, боронячи державу від військ Російської Федерації.

У березні 2014 року керівництво Самооборони Майдану розуміючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України маючи на меті захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності прийняло рішення про захист незалежності та суверенітету України. 14 березня перші добровольці з Майдану вирушили на тренувальну базу в Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки. Перші добровольці сформували добробати, які стали щитом на захисті України під час російської збройної агресії.

Саме завдяки учасникам добровольчих батальйонів та формувань, які активно створювались та вирушали в зону воєнного конфлікту, вдалося мобілізувати сили в тилу, створити справжню боєздатну армію.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

Сьогоднішнє свято було встановлено на підтримку ініціативи громадськості рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця», з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань.

Ми маємо пам’ятати славетних героїв-добровольців, які загинули під час виконання обов’язків, адже саме вони зробили все задля збереження незалежності України та стримування російської військової агресії.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут