Вт. Бер 21st, 2023

Сьогодні, команда ТОВ МЕЙНСТРІМ ПІКЧЕРЗ на замовлення Міністерства інформаційної політики України разом з прес-службою Національної гвардії України презентують 26-ти хвилинний фільм «Семенівка.5 травня».

Його можна буде переглянути на You-Tube каналі Національної гвардії України та на офіційній сторінці у Facebook, – повідомляє прес-служба НГУ.

Зйомки фільму розпочалися у 2018 році, після роботи над історичним фільмом «Крути 1918».

«Коли ми створювали той фільм – ми часто проводили паралелі, говорили з представниками гвардії про історичні події в східних регіонах України. І так ми дізналися деталі про Семенівку: що там насправді було і хто є героями того дня…», – розповів продюсер Тарас Босак.

Фільм хронологічно описує хід подій збройного зіткнення українських силовиків (НГУ, ЗСУ та СБУ) та успішну перемогу над бойовиками. Він заснований на розповідях реальних очевидців, активістів та учасників бою, гвардійських загонів спецпризначення Західного і Південного територіальних управлінь, “омегівців” і спецпризначенців київської “посольської” бригади, командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова та спецпризначенців підрозділу «Альфа» СБУ.

На жаль, в тому бою не обійшлося без втрат. Боєць «Ягуару», прапорщик Долінський Віктор Григорович отримав поранення, несумісні з життям. За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та українському народу, був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

«Робити документальне кіно про такі події у часи, коли йде війна, важко але корисно. Багато зусиль докладено, щоб відтворити цілісну картину того, що відбувалося, методом логічного зв’язку та величезної кількості інформації від спілкування із тими, хто брав участь у бою, – я думаю нам вдалося це зробити», – підкреслив прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб.

До речі, сьогодні «Mainstream Pictures» готують до виходу фільм про звільнення Харківської ОДА. Це історія про те, як гвардійський “Ягуар” звільнив будівлю Харківської обласної державної адміністрації від озброєних проросійських активістів, запобігши спробі створення псевдореспубліки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *